Vücut Tipinize Göre Bikini / Mayo Seçimi Nasıl Olmalı?

Haz 14

Vücut Tipinize Göre Bikini / Mayo Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi geldiğinde tatlı bir tatil telaşı başlar. Hatta kış günlerinde tatil için nereye gidileceğinin planları yapılıp, program hazırlanır. Tatil vakti geldiğinde ise bayanları sıkıntılı bir telaş vurur. Bikini seçimi. Bikini/Mayo satın almak için mağazaya gittiğinizde yüzlerde model ve renk arasından vücudunuza uygun olan bikiniyi seçmek gerçekten çok zordur. Bu sebeple öncelikle vücut yapınızı tam olarak analiz etmiş olmalısınız.  Plajın en havalısı olmak aslında çok zor değil.  Olay güzel vücutta değil model ve renk olarak vücudunuza uygun bikiniyi bulmakta. Göğüsleriniz büyük mü, küçük mü? Kalçalarınız büyük mü, küçük mü? Göbek probleminiz var mı işte bunların cevabını verdiğinizde  bu yazım size vücut tipinize göre bikini seçimi konusunda yardımcı olacak. Plajın en havalısı olmak aslın

Bikinin tarihinin dönüm noktası 1957 yılında Brigitte Bardot’nun Ve Tanrı Kadını Yarattı filmindeki bikisiniyle görüntüsüdür. Onun güzel görüntüsü hepimizi büyüledi ve o gün bugündür plajlarda bikini ile güzel görünmek istiyoruz.

Minyon Vücut

Üst kısmı üçgen olan destekli  bikinileri tercih edin. Bu sizi daha uzun gösterecektir.  Minyon vücudunuz varsa mayo tercih etmeyin. Tek parça olan mayo vücudunuzun ortasına dikkat çekecek buda sizi olduğunuzdan daha minyon gösterecek.

Ters Üçgen (Atletik) Vücut

Geniş omuzlarınız var fakat kalçalarınız dar ise;  yüksel belli şort bikiniler tercih edin. Bacaklarınız daha uzun görünecektir.  Kalçalarınızın daha geniş görünmesi ve omuzlarınız ile orantılı olması  için ise alt parçayı canlı renkli ve desenli seçin.  Geniş askılı üstler ise omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarır.

bikini-mayo-secimi-dikkat-edilecekler

Kıvrımsız, Dikdörtgen Vücut

Vücut hatlarınız kıvrımsız ise; mayodaki verev kesim, bel oyuğu görüntüsü yaratabilir. Fırfırlı modellerde işinize yarayacaktır. Kıvrımsız vücut tiplerinde albeniyi ve kıvrımı mayonun feminen modeli ve deseni ile yakalamak mümkün. Kadınsı renkler (pembe, kırmızı gibi) ve fırfır gibi romantik modelde tasarlanmış bikini/mayo çeşitlerini tercih edin.

Dengeli, kıvrımlı vücut (kum saati)

Omuzlarınız ve kalçalarınız birbiri ile orantılı ise bu ideal vücut tipidir ve siz her türlü mayo bikini modelini seçebilirsiniz. Bu vücut tiplerinin dikkat etmesi gereken tek parça mayo seçecekseniz mayonun üzerinize tam oturmasına ve vücut kıvrımlarınızla birebir uyumlu olmasına dikkat edin yoksa olduğunuzdan daha kilolu görünürsünüz.
Kıvrımlı vücut tipleri için straplez modeller de pek uygun değil; straplez model göğüs bölgenizi düzleştirebilir! Bu da mükemmel kıvrımlarınızın bozulmasına neden olur.

vucut-tipine-gore-bikini-mayo-secimiArmut şeklinde (Üçgen) vücut :

Omuzlarınız dar, kalçalarınız geniş ise iki parçalı bikini tercih etmelisiniz. Üst bölgeye dikkat çekmek için üst parçalarda canlı renkleri, payet süslemeleri ve desenleri kullanın. Boynun arkasından bağlanan üçgen üstler ilgiyi omuzlara çeker, omuzları vurgular Alt parça ise  daha koyu bir renkte ve düz, düşük belli, bağlama yerleri ince olan altlar tercih edin. Yüksek belli bikini altlarından ise kesinlikle uzak durun.  Tek parça mayolar belinizi ön plana çıkartırken bacaklarınızı kısa göstereceği için çok iyi bir seçim gibi görünmüyor.  

Balıketli Vücut Tipi

Göğsü ve basen bölgesini toparlayıcı kalıplar bu vücut tipi için ideal. Bikini üstünde büyük üçgen modelleri tercih etmelisiniz. Balıketi vücut tipine sahipseniz; tek parça mayo bikiniden daha iyi bir seçim olacak. Tek renk ve koyu renkler, tercih edin. Balıketi vücudu olanlar düşük bel modellerden, mayo yada bikinide desen ve çizgilerden kaçınmalı.

Büyük Göğüsünüz mü var? O zaman göğüsleri toparlayacak destekli, arkadan ve boyundan bağlanan, kalın askılı model bikinileri tercih edin. Mayo için ise üst kısmının göğüsleri destekleyici modeller kullanın. Koyu renk blokları, desensiz sade üst modelleri tercih edin. Desenlerden hoşlanıyorsanız siyah zemin üzerinde desen tercih edebilirsiniz.

2014-yaz-yeni-mayo-ve-bikini-modelleri

Büyük göğüse sahip olanlar bikininin üst kısmında alacalı desen ve süsleme gibi dikkati göğse çekecek (fırfır, boncuk vb.) detaylar tercih etmemeli.

Küçük Göğüsleriniz mi var? Aslında hemen her model küçük göğüsler için uygun. Göğüslerinizi daha dolgun göstermek için yuvarlak kesimli, drapeli, dolgulu ve balenli  mayo/bikini modellerini tercih etmelisiniz. Fırfırlı, büyük desenli, çiçek ve geometrik desenli, straplez üstler, üçgen ip bikiniler en çok küçük gö

Uzun Bacaklarınız varsa şanslısınız. Fakat bacaklarınızın upuzun görünmesini istemiyorsanız dikey çizgilerden kaçının. Çok canlı renkler sizin için çok uygun. Koyu ve tek renk parçalar, yüksek yakalar biraz sakıncalı. ğüslülere yakışıyor. Yatay çizgiler ve açık renk her zaman olduğu yeri daha büyük gösterir.

Uzun bacaklı kişiler, erkeksi mini şortları, mayokini tarzı mayoları, zincirli, düğmeli yani bol aksesuarlı parçaları seçebilirler.

Kısa bacaklarınız varsa, vücudunuzu daha uzun göstermek için kalçası yüksek kesimleri tercih edin.  Dikey çizgili modeller sizi daha uzun bacaklı yapacak.
Düz ve sade bir bikini altı ile desenli bir üst, bakışları yukarıya doğru çekerek bacak boyunuzu sihirli bir şekilde uzatacak!
Göbeğiniz varsa ve gizlemek istiyorsanız mayo tercih edin. Tek renk ve koyu renk mayolar daha zayıf gösterir.  Bikini tercih ediyorsanız  düşük belli, ipli alt modelleri yerine kalın şeritli ve yüksek belli alt modellerini tercih etmelisiniz. Bikinin alt kısmında dikkat çekici (fiyonk, fırfır vb.) detaylar  ve desenler olmamasına özen gösterin.

mayo-secimi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir