Siyah Beyaz Fransız Dantelli Havlu

May 08

Siyah Beyaz Fransız Dantelli Havlu

Bugün size siyah beyaz bir şıklıktan bahsedeceğim. Banyolarınızda  misafirleriniz için şık Fransız dantelli havlu yapmaya ne dersiniz. Şimdi süslü havlular çok moda hele hele dantelli, güpürlü olanlar. Eh tabi çok ta şık durdukları kesin. Bu Fransız dantelli havluyu ayrıca çeyiz bohçasına yada çeyize koyabilirsiniz. Ben siyah dantel ve beyaz havlu kullandım tabi siz isteğinize göre kullanabilirsiniz. Ekru havluya ekru dantel, beyaz havluya pembe dantel gibi kombinler yapabilirsiniz.

Fransız dantelli havlu için tek ihtiyacınız olan beyaz düz bir havlu ve havlunun bir kenar uzunluğu kadar Fransız danteli. (Yarım metre dantel yeterli). Havlu ve danteli Eminönü’nden satın aldım. Fransız dantelini Eminönü‘nde her yerde bulmanız mümkün. Dükkanlarda çeşit çeşit renk renk danteller var. Hatta bir seçenek şansınızda bazı modellerin üzerinde boncuk ve pul işli olanları da var. Özellikle çeyiz için yapacaksanız sizde benim gibi pul ve boncuk olanları tercih edin daha gösterişli oluyor.  Eminönü‘nde havlu bulmanızda çok kolay hatta bazı dantel satan dükkanlarda düz havluda satılıyor.

Gelelim Fransız Dantelli havlu yapmaya. Mağazalarda satılan havluların tek kenarına dantel koydukları için bende bu şekilde kullandım siz isterseniz iki kenara kullanabilirsiniz. Danteli havlunun üzerinde olacak şekilde havlunun  bir kenarına düzgün bir şekilde iğneleyin. Dantel havludan aşağıya sarkmasın. Uçları birbirinin üzerinde olsun.

havlu-modelleri

Danteli havluya bu şekilde iğneleyin

İğnelenen danteli özellikle kenar kısımlarından ince ince dikin. Dikerken havlunun iç kısmına iğne ile batmaya çalışın. Yani dışarıya çok fazla çıkmayın ki arkada çirkin bir görüntü oluşmasın. Orta kısımlarından da bir kaç yere batarak sabitleyin.  İşte Fransız dantelli havlu hazır.

havlu-modelleri

Havlunun bitmiş hali

İsterseniz tek kullanımlık el havlusunu misafir kullanımı için aynı şekilde yapabilirsiniz.  Bu şekilde takım olmuş olurlar.  Unutmayın şimdi banyolarda tek kullanımlık el havlusu kullanmak çok moda. Tek kullanımlık el havlusu için; aldığınız dantelin modeline göre belirli yerlerini çıkararak aplike şeklinde havlu üzerine dikebilirsiniz.

siyah-beyaz-havlu

İsterseniz sevdiklerinize hediye edin, isterseniz kendiniz için kullanın ama hep iyi günlerde kullanın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir