Saç Bakımı için Benim Önerdiklerim

Mar 06

Saç Bakımı için Benim Önerdiklerim

Biz bayanlar için ne kadar önemlidir saç bakımı. Hangimiz ışıl ışıl parlayan, bakımlı saçlar istemeyiz ki. Ama saç boyaları, fön, düzleştiriciler zamanla saçımızın yıpranmasına ve sağlıksız  olmasına sebep olur. Böyle durumlarda hemen acil kurtarıcı saç bakım ürünleri yada saçımız için hazırladığımız maskelere başvururuz.

Birkaç sene önce yeni çıkan bir boyayı deneme merakım ile Türk kahvesi olan saçlarım bir anda siyaha yakın bir kahve rengi oldu. Tabi bir süre sonra saçlarımı yeniden açtırmam gerekti açık renk yapmak için. Hemde ciddi açılması gerekiyordu.  Hassas olan saçlarım açılınca olan oldu ve saçlarımın uçları berbat oldu. Saçlarımı kestirdim fakat yine de tam olarak kurtulamadım. Tabi bu arada saçlarımda gittikçe kısaldı. Hem saçlarımın bir an önce uzaması hemde uçlarındaki yanık görüntünün yok olması için saç bakımı ürünü araştırmalarına girdim. Kendim evde yağlar ve otlar ile birçok şey hazırladım değişik birçok ürün denedim fakat bir çoğu hiç işe yaramadı. Son olarak denediğim bir ürün ise gerçekten benim istediğim ürün idi ve kullanmaya başlayalı bir yıl geçti hala vazgeçmeden kullanıyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile aldım. Saçlarım şimdi nasıl mı? Gerçekten bir mucize oldu. Sağlıklı, uç kısımları sadece bir kez  kestirdiğim halde pürüzsüz. Bu arada haftada en az dört gün fön çektirmeye diğer günler düzleştirici kullanmaya ve üç haftada bir saçımı boyatmaya devam ediyorum. Ayrıca saçlarım çok zor uzuyordu şimdi ise kuaförümün bile şaşırdığı kadar hızlı bir şekilde uzuyor.

Kullandığım ürün Hair Care Complex saç bakım yağı. %100 bitkisel olan bir ürün.  İlk başladığınızda  en az 5-6 ay haftada 3 defa sadece iki pompa yağı saç diplerine masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat ama mümkün ise 2 saat saçınızda bekletin ve saçlarınızı yıkayın. Sadece birkaç kullanımdan sonra farkı göreceksiniz. Ben yazın havuzda ve denizde de saçlarımı güneşten korumak içinde haftada birkaç defa  kullandım. Saçlarınızın uzamasından şikayetçi iseniz  de bu ürünü tavsiye ediyorum. Ben bir yıl çok düzenli kullandım şimdi ise haftada 1-2 defa koruma amaçlı kullanmaya devam ediyorum. Bu ürünü ben internetten satın aldım.

sac-bakimi

HC Hair Care Complex

Size tavsiye etmek istediğim ikinci bir ürün ise Matrix Total Results Repair Break Fix . Saç kırık onarıcı bu ürünü saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile nemini aldığınız saça uygulanıyor. Çok minik bir parçayı saç uçlarına uygulamak gerekiyor. Her banyo sonrası kullanılması  mümkün ve uygulamadan sonra saçı durulamaya gerek yok. Saçınızı ağırlaştırıp yağlanmada yapmıyor. Bu üründe saçlarda oluşan ve oluşabilecek kırıkları engelliyor, onarıyor, saça parlaklık ve canlılık kazandırıyor. Böylece saçlarınız uç kısımlarından ufak ufak kırılmıyor ve daha sağlıklı bir görüntü yanı sıra hızlı bir uzama gösteriyor.

sac-bakimi-onarici

Matrix Saç Kırık onarıcı

Bir diğer kullanıp memnun kaldığım ürün ise Elseve Extraordinary Oil saç bakım yağı. Bu ürün saç dokusunu pürüzsüzleştirme özelliğinin yanında, saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. Saçı ağırlaştırmaması, yağlı bir his vermemesi de artı avantajı. Banyo öncesinde saç boy ve uçlarına uygulayabileceğiniz gibi banyodan sonra nemli saçlara ve saçı şekillendirmeden önce nemi alınmış saçlara da uygulayabiliyorsunuz. Hatta saçınızı şekillendirdikten sonra son dokunuş olarak uygulama gibi bir seçeneğiniz de var. Ben saçımın elektriklenip kabarmasını önlediğini keşfederek kullanmaya başladım. Doğal bıraktığımda kabaran saçlarım bu ürün ile şekillendirdiğimde kabarmıyor ve daha rahat şekil alıyor. Özellikle tatil akşamlarının kurtarıcısı durumunda benim için. Bu ürünü  plaj çantanızdan çıkarmayın. Deniz yada havuzdan sonra saçlarınızın daha kolay taranmasını sağladığı gibi içerisinde barındırdığı çiçek özleri ve yağlar ile güneşin zararlı ışınlarından saçınızı koruyacaktır. Hergün kullanabileceğiniz bir ürün olduğu gibi fiyatıda oldukça uyun.

sac-bakimi

Elsece saç bakım yağı

Kullanıp beğendiğim diğer bir ürün ürünler ise; John Frieda Extra Strength Formula Hair Serum bu ürün ile saçınızı her türlü dış etkiye karşı koruma altına alırsınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç uçlarına v boyuna uygulayın ve durulamayın. Ve saç şekillendirme için önereceğim beğenerek kullandığım bir ürün TIGI Bed Head Small Talk, saça dolgunluk ve hacim verir, cansız saçları canlandırır ve saçları şekillendirmek için belirgin ve kuvvetli şekiller verir. Şekil verirken saçlarınızı sertleştirmez, saçlar yumuşacık kalıyor.

sac-sekillendirici

Saç şampuanı olarak ise; John Frieda‘nın değişik tip şampuanlarını ve saç kremini kullandım. Şu ara Sheer Blonde (Sarı saçlar için Güneş ışıltısı) kullanıyorum. Ayrıca Hair Care şampuanda beğendiğim ve önerebileceğim diğer bir şampuan.

sac-sampuan

Şampuanlar

 

2 comments

  1. ayse /

    Merhaba.Kullandığınız ürünleri bende denedim zaman zaman memnun kaldım.Çünkü bende boya işlemleriyle saçımı yıpratığım için aynı ürünleri uzun süre kullanamadım.tigi ürünlerini denemek istiyorum saçlarımın hacimli olması için bu ürün tek başına kullanınca etkili olur mu öğrenmek istedim 🙂

    • Merhaba Tigi’nin bu ürününü özellikle tatillerde kullandım ve çok memnun kaldım.saçı sertleştirmeden çok güzel şekil vermeyi sağlıyor. benim saçlarım hafif dalgalı bu dalgaları belirginleştirmek için işe yarıyor ve bir hacim veriyor. Ama düz olan saçlarda nasıl bir etki yapacağı konusunda benimde fikrim yok.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Saçınızdaki Kepek Kontrol Altında |CigdemZiplar.com - [...] [...]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir