Nişan Yüzük Tepsisi ve Makası

May 06

Nişan Yüzük Tepsisi ve Makası

Evet düğün mevsimi geldi. Söz, nişan ise evlenecek çiftlerin evlilik kararını ilk onaylama törenleridir. Bu sebeple bu törenlere çok özel hazırlanılır herşey eksiksiz olarak düşünülür ve herşeyin en güzel olması istenir. Söz ve nişan törenlerinde en önemli an ise yüzüklerin takıldığı zamandır. Bu yüzüklerin konması için ise değişik yüzük tepsileri, yüzük yastıkları göze çarpmakta.  Ben kız kardeşimin nişanı için birçok yüzük tepsisi araştırdım fakat çok klasik modeller dışında değişik bir yüzük tepsisi bulamadım. Ve kafamda olan yüzük tepsisini kendim yapmaya karar verdim. Şimdi sizin özel günlerinizde de kendinizin yapabileceği bu yüzük tepsisini nasıl yaptığımı anlatmaya çalışacağım. Ben yapamam ama çok beğendim bende isterim diyorsanız o zaman bana mail atın sipariş verin ben sizin isteğinize göre yüzük tepsisi hazırlarım.

Öncelikle tepsi olarak Linens’ten içi ayna kenarları metal olan bir tepsi satın aldım. Renk olarak koyu pembe tonları nişan kıyafetleri ile uyumlu olacağı için Euro Flora’dan  bu tonlarda çiçekler aldım. Bu tarz yapma çiçekleri English Home, Eminönü’nde ki çiçekçilerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Çiçek seçerken iyi kalite ve gösterişli bir çiçek seçmeye dikkat edin. Bunlardan sonra süslemek için kurdele ve ince dantellere ihtiyacımız olacak. Ben farklı renk ve kalınlıklarda saten ve şifon kurdele ile 3-4 cm. genişliğinde dantel aldım.

soz-yuzuk-tepsisi

Tepsi, Çiçekler

nisan-hazirliklari

Kullanılan çiçek ve kurdele çeşitleri

 

Çiçeklerin sapları vardı öncelikle saplarından kurtuldum. Çiçekleri ne şekilde bir araya getireceğime karar verdikten sonra çiçeğin alt kısmına kurdele ve dantel ile değişik boylarda fiyonklar hazırladım. Kurdele ve dantel ile farklı birkaç  fiyonk yaptım. Fiyonk yapımı için bir siteden bulduğum görsellerden yararlandım.

kurdeleden-fiyonk-yapimi-resimli

fiyonk-yapimi-resimli

kurdeleden-fiyonk-yapimi

Fiyonkları bağlamak yerine diktim bu şekilde daha düzgün bir durmasın sağladım. Tüm fiyonklar bitince ise hepsini istediğim şekilde üst üste koyup yine birbirlerine dikerek tutturdum. Ve çiçeği uygun şekilde fiyonk üzerine yerleştirdim ve diktim. İsterseniz silikon tabancası kullanarak silikonla yapıştırmanız da mümkün.

yuzuk-yastigi

Kurdele ve dantel Fiyonklar birbirine dikildi.

Ben çiçeklerden bir tepsinin iç kısmına birde dış kısmına kullanacağım için iki adet hazırladım.

soz-yuzuk-tepsisi

Ve son olarak hazırlanan fiyonk ile üslenen çiçekleri arzunuza göre tepside uygun yerlere yerleştirmek ve bunları buraya sabitlemek. Sabitleme için silikon ile yapıştırabilir yada dikebilirsiniz.  Ben bir tepsinin iç kısmında bir kenara ve dış kısımda uzun kenarın ortasına gelecek şekilde çiçekleri yerleştirdim. Fiyonkların ucunu uzun bırakın özellikle dış kısımda kullanacağınızı uç kısımlar sarkarak daha hoş bir görüntü oluşturacaktır.

 

yuzuk-yastigi

Nişan, söz için yüzük tepsisi

ceyiz-hazirliklari

Tabiki yüzüklerin kurdelesini kesmek için şık bir makasa ihtiyaç var. Yüzük Makası içinde daha ufak bir fiyonk ve üzerine tepside kullandığım çiçeklere uygun minik çiçek kullandım ve bu şekilde süsledim.

yuzuk-makasi-suslu

Nişan yüzük makası

soz-yuzuk-makasi-tepsisi

Nişan tepsisi ve makası

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir