Nişan Kurabiyesi Şeker Hamuru ile

Kas 12

Nişan Kurabiyesi Şeker Hamuru ile

Bu bu nişan kurabiyesi yapalı nerede ise bir yıl olacak fakat ben bunları burada sizlerle paylaşmamışım. Nişan için  şeker hamuru ile hazırladığım nişan kurabiyesi. Tek model yerine farklı birkaç model çalışmıştık. 100 adet yapmıştık çok eğlenceli kurabiye yapımlarından biri idi.

Şeker hamuru kurabiye yapımı ile ilgili sizlerden o kadar çok mesaj alıyorum ki. Birçok mesajda sorulan ise hamurların neden küçüldüğü. Maalesef  bu konuda net birşey söylemek  mümkün değil. Kullandığınız malzeme, fırın ve malzeme miktarı bunu etkileyebilir. Şeker hamuru kurabiye yapımının püf noktalarından; Kabartma tozunu çok az kullanmalısınız eğer miktar çok olursa kabarıyor ve küçülebiliyor kurabiyeler. Ve hamuru şekil vermek için açtığımızda çok kalın ve çok ince olmamasına da dikkat etmeliyiz. Tabi en önemlisi hamurun kıvamı. Hamurun kıvamı hafif elinize yapışacak fakat elinizde kalmayacak şekilde olmalıdır.

Şeker hamuru ile kurabiyeyi kaplamadan önce 8 saat kadar kurabiyeleri dinlendirin. Şeker hamurunu kurabiyeye yapıştırmak için  su yada bal kullanabilirsiniz. Bunun için ufak bir baya fırçası yada bıçak kullanabilirsiniz. Şeker hamuru üzerine yeniden şeker hamuru ile yaptığınız süslemeleri yapıştırmak için ise mutlaka su kullanın. Yine ince bir fırça kullanabilirsiniz. Şeker hamuru ile kurabiyeleri kapladığınız da paketlemeden öncede mutlaka bir süre bekletin ve böyle paketleyin. Paketleme için minik poşetler yada tül keseler kullanabilirsiniz.  Her birini şeker hamurunun rengine uygun kurdele ile bağladım.

Şeker hamuru kurabiye yapımı için gerekli tüm malzemeleri Eminönü’nde pasta malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Kuru Kahveci Mehmet Efendinin sokağında dümdüz ilerleyin dükkanlar sağlı sollu karşınıza çıkacak. Ayrıca Besan ve Nüans’ı geçtiğinizde sağ  tarafta kalan sokaklarda ve kahve dünyası, Hamdi Restorant’ın olduğu Meydanıdaki cadde üzerinde ki dükkanlarda aradığınız herşeyi bulmanız mümkün.

Siz nişan kurabiyesini kendiniz yapmak yerine sipariş vererek yaptırmayı düşünüyorsanız eğer değişik nişan kurabiyesi fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Bu kullanılan malzeme, kurabiyenin büyüklüğü, süslemenin yoğunluğu ve tabi paketleme seçeneklerinin kalitesine göre değişiklik göstermekte.

İşte bunlarda nişan kurabiyesi modelleri. Umarım görseller size fikir olmasınız sağlar. Diğer kurabiye çeşitlerimiz ve nişan kurabiyesi sipariş için online sipariş sitemizi ziyaret edin. 

nişan kurabiyesi

 

nişan kurabiyesi sipariş

 

doğum günü kurabiyesi sipariş

 

nişan kurabiyesi

 

nişan kurabiyesi fiyatları

nişan kurabiyesi sipariş

bebek kurabiyesi sipariş

 

Sizde nişan kurabiyesi sipariş vermek isterseniz “İletişim bölümünden mesaj bırakabilirsiniz” yada cigdem.ziplar@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir