Nasır Tedavisi

Ağu 22

Nasır Tedavisi

Ayaklarınızda sert nasırlar mı oluştu? Nasır ayaklarımızda büyük sorun yaratır. Nasır; ağrı yaptığı gibi yürürken, ayakkabı  giydiğimizde, hatta ayakta dururken bile sıkıntı yaşamamıza sebep olur. Peki oluşan bu nasır ile nasıl savaşacağız nasır tedavisi için neler yapılmalı.

Ayaklarınızda oluşan sert nasırları yumuşatmak için beş altı tane aspirin tabletini toz haline getirin. Aspirin tozunu yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı su ile karıştırarak bulamaç haline getirin. Bu karışımı ayağınızda ki nasırların üzerine sürün, ılık bir havlu ile ayaklarınızı sarın ve üzerine naylon torba geçirin. Ayaklarınızı 10 dakika bu şekilde iken yüksekte tutun. Ayaklarınızdan havlu ve naylon torbayı çıkardıktan sonra nasırı ponza taşı yardımı ile törpüleyin.

Nasır tedavisi için kullanabileceğiniz bir diğer  yöntem ise; yine 6-7 adet aspirini ezip toz haline getirin ve bir kutu vazelin ile güzelce karıştırın. akşam yatmadan önce ayaklarınıza özellikle sertleşen topuklarınıza sürün bir çorap giyin ve bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda yumuşacık ayaklar ile karşılaşacaksınız. Vazelin nasır ve sertleşen topuklarınızı yumuşatacak içindeki aspirin ise peeling etkisi yaparak ölü derilerinde atılmasına yardım edecek.  Bu karışımı sertleşmiş dirsekleriniz için  ve dizleriniz için de kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir