MARMARİS ÇİFTLİK KOYU TATİL CENNETİ

Ağu 06

MARMARİS ÇİFTLİK KOYU TATİL CENNETİ

Marmaris’in güneybatısında yer alan Marmaris Çiftlik koyu, arkadaşlarımın önerisi ile keşfettiğim ettiğim bir sahil kasabası. Eşsiz güzelliklere sahip doğa, tertemiz deniz, herkesten uzakta  huzur bulmak ve dinlenmek için tercih edilecek; henüz fazla el değmemiş bir tatil cennetidir.

Marmaris Çiftlik Koyuna nasıl gidilir?

Çiftlik Koyu’na ulaşım için farklı alternatifler var. Kendi özel aracınızla karayolundan ulaşım için; Marmaris’ten İçmeler üzerinden Bozburun yolunu takip edince 30 km sonra Bayır Köyüne ulaşacaksınız. Köyün içinden geçerken kime sorarsanız Marmaris Çiftlik Koyuna nasıl gideceğinizi tarif eder. Yol biraz fazla virajlı umarım araba tutmuyordur; fakat manzaranın keyfi buna değer.  Çiftlik Koyuna doğru ilerken bir tarafta Hisarönü Körfezi, diğer tarafta Marmaris Çiftlik Koyu muhteşem çam ormanlarıyla kaplı manzarası ile sizi karşılıyor. Kendi aracınız yoksa Marmaris Merkezden Marmaris-Bayır Köyü dolmuşları ile Çiftlik Koyuna ulaşabilirsiniz. İkinci bir alternatif ise  Marmaris Merkezden kalkan günübirlik Çiftlik Koyuna giden tur tekneleri ile denizden ulaşabilirsiniz.

Marmaris Çiftlik Koyu, iri kumlarla kaplı meşhur plaj tüm koyu kaplamaktadır. Kumsalda her zaman  parlak ve pırıltılı olan denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  Koyun ortasında özel mülkiyete ait bir ada bulunuyor.

Marmaris Çiftlik Koyunda Nerede Kalınır?

Çiftlik Koyunda konaklamak için bir otel ve bir pansiyon ile  birkaç restaurant  mevcut. Biz kalmak için Bayır Köyü sakinlerinden Koray Bey ve ailesi tarafından işletilen pansiyonu tercih ettik. Tam bir Türk misafirperverliği gösteren aile çok candan, samimi ve güler yüzlü. Marmaris Çiftlik Koyu Rafet Baba adı ile işlettikleri restaurant; çok temiz, yemeklerin lezzeti ve servis harika. Sabah kahvaltısı, zeytinyağlıları (kabak çiçeği dolmasını mutlaka deneyin), etleri ve günlük balıkları (kalamar ve ahtapot salatası denenmeli)  ile harika lezzetler. Sabahları bayanların odun fırınlarında kendi yaptıkları ekmeklerde mis gibi kokuları ile buraya özgü başka bir tat ve lezzet.

Marmaris Çiftlik Koyunda su sporları ve sualtı dalışı yapma imkanını da bulabilirsiniz Koyun kayalık yapısı bölgede dalış turizmine imkan sağlamaktadır. Ayrıca kiralayacağınız sürat teknesi ile yakının da bulunan koyları gezmeniz de mümkün.

Ayrıca Marmaris Çiftlik Koyu, yat turizmi için de  popüler demirleme mekanıdır.  Tekne düşkünlerinin teknelerini bağladıkları ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildikleri limanlara sahip.

Marmaris Çiftlik Koyu Rafet Baba Restaurant

Telefon : (0252) 485 7021

Foursquare yorumları için tıklayınız….

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir