Keçe Uğurböceği ile Süslenmiş Örgü Battaniye

Mar 29

Keçe Uğurböceği ile Süslenmiş Örgü Battaniye

Evet baharlık örgü battaniye yapmaya ne dersiniz. Battaniyeyi ördükten sonra onu hazırladığımız keçe uğurböceği  ile süsledik mi çok şık ve keyifle kullanacağınız bir battaniyeniz olsun. Örgü battaniye için ipi seçerken sıcak havalarda kullanıcağımızı düşünerek buna uygun ip seçmeliyiz. Ben bunun için merserize pamuk karışımı bir ip seçtim. Ve kırmızı rengini çok beğendim.  Örgü battaniye için nasıl bir model yapacağımı düşünürken yol yol yaparak buralara keçe ile hazırladığım keçe uğurböceği dikerek süslemeyi düşündüm. Böylece güzel  ve kullanışlı bir keçe çalışması yapmış oldum.

bebek-battaniye-modelleri

Merserize örgü battaniye

Örgü battaniye için; 213 ilmek ile başladım. 10 sıra haraşo ördüm. 10 sıra bittikten sonra 10 ilmek haraşo ördüm ve 25 ilmek düz örgü ve 3 ilmek haraşo, 25 ilmek düz örgü ve 3 ilmek haraşo ördüm bunu son 10 ilmek kalana kadar yaptım. Son 10 ilmeği yine haraşo yaparak bitirdim. Diğer sırada ise bütün ilmekleri haraşo örerek sırayı tamamladım. Üst sırada ise yine ilk sırada yaptığım gibi 10 ilmek haraşo, 20 ilmek düz örgü, 3 ilmek haraşo örerek devam ettim. Bu şekilde battaniyeyi istediğiniz uzunluğa gelene kadar örün. Fakat bitirirken yine 10 sıra haraşo yaparak bitirin. Örgü battaniye bitti.

orgu-battaniye

Sıra örgü battaniyeyi keçe ile süslemeye geldi. Örgü battaniyeyi önce ütünün buharı ile çok fazla bastırmadan ütüleyin. Battaniyeyi keçe ile süslemek için önce ne model kullanıcağınıza karar verin. Ben uğurböceği ile süsledim. İnternetten konu ile ilgili bir çok değişik model bulmanız mümkün. Sizde uğurböceği ile süsleyecekseniz keçe uğurböceği kalıbı ve yapımı için burayı tıklayın.

kece-ugurbocegi-magnet

Ben 4 adet uğurböceği hazırladım ve bunları her bir keçe uğurböceğini düz örgü ile yaptığım bölüme bir boş bırakarak diktim. Aşağıdaki resimde daha detaylı olarak görebilirsiniz.

kece-ile-susleme-bebek-battaniyesi

Örgü battaniye üzerine keçe uğurböceklerini yerleştirilmesi

Öncelikli olarak hazırladığınız keçe çalışmalarını nasıl kullanacağınıza karar verin ve örgü battaniye üzerine dikmek istediğiniz şekilde iğne yardımı ile iğneleyin.

kece-ugurbocegi-battaniye-modelleri

Örgü battaniye üzerine modelleri toplu ile tutturun

battaniye-modeliİğnelenen herbir uğurböceğinin tüm çevresini battaniye üzerine dikerek sabitleyin.

kece-calismalari

İşte örgü battaniyeyi keçe ile süslemek bu kadar basit ve keyifli. Bunları bebek battaniyesi modelleri için uygulayabilirsiniz ve el emeği harika bebek hediyesi olur.

 

kece-ile-suslenmis-orgu-battaniye

Keçe ile süslenmiş örgü battaniye

orgu-battaniye-keceyle-susleme

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir