Kapı Süsü Yapımı

Kas 06

Kapı Süsü Yapımı

Uzun zamandır hobi ile ilgili bir yazı yazmadığımı farkettim.  O zaman bugün yazımız biraz hobi üzerine olsun. Kapı süsleri bu aralar çok gözde. Özellikle bebek doğumlarında hastane odalarının kapılarında, bebek odası ve çocuk odalarının kapısı için ve tabi ki evimizin kapısı için bir birinden şık kapı süsleri var. Bu nedenle kapı süs bu kadar popülerken kapı süsü yapımı ile ilgili bir yazı yazmamak olmazdı.

Peki kapı süsü yapımı nasıl oluyor. Kapı süslerini birbirinden farklı malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Hatta evinizde bulunan bazı malzemeler ile yapmanız bile mümkün. Peki nasıl mazlemeler kullanabiliriz kapı süsü yapmak için. Mesela evinizde karton kutular varsa büyük ebatlı bunları istediğiniz şekilde kesin. Daire, oval, kare, dikdörtgen olarak bu tamamen sizin isteğinize kalmış. Hatta iki tane keserek aynı parçadan bunları birbirine üst üste yapıştırın. Sonra bu karton parçayı keçe, kumaş, renkli karton gibi değişik bir malzeme ile kaplayın. Yada strafor halka kapı süsü simidi olarak satın alacağınız simidin üzerini kaplayın. Eminönü‘nde nerede ise bütün dükkanlarda farklı birkaç boy bulmanız mümkün.

kapı-süsü-simidi-nereden-alınır

 

Yada dal halka satın alabilirsiniz Kağıthane de EuroFlora var ben buradan satın aldım farklı boy ve renk seçenekleri mevcut.  Bunun üzerini kaplamaya gerek yok  direk istediğiniz şekilde süslemeye başlayabilirsiniz.

kapi-susu-satin-al

kapı-süsü-yapımı

Peki üzerini ne şekilde süsleyeceğiz.  Aslında bu kısım en zevkli bölüm istediğiniz şekilde tamamen size özgü bir süsleme olacak.  Haydi hayal gücümüzü çalıştıralım neler olabilir süslemek için. Kapı süsünü nerede kullanacağımız önemli süslemede buna göre seçim yapabiliriz. Hastane , bebek  yada çocuk odası için kapı süsü olacaksa; hayvan figürleri, çiçekler, araçlar gibi değişik bir çok farklı objeyi keçe ile hazırlayıp içini silikon ile doldurup üç boyutlu hale getirerek bunları silikon tabancası yardımı ile halka simidin üzerine yapıştırabiliriz. İp ile renk renk ponpon yapabilir ve bunları yapıştırabiliriz. Tüller  kullanabiliriz.

kapi-susu-yapimi

kapi-susu-modelleri-siparis

 

Evimizin yada bir odamızın kapısı için yapacaksak yapma çiçek, kurdele, dantel ve tül kullanabiliriz. Kurdele ile orta boyda  fiyonk yaparak tüm halkayı bu fiyonk ile kaplayın görüntüye bayılacaksınız. Tabi eviniz içinde keçe ile çalışmalar yapabilirsiniz.

kapi-susu

 

kapi-susu-satin-al

Bunun dışında birde keçe ile istediğiniz modelleri büyük olarak hazırlayıp içini yine boncuk silikon ile doldurarak harika kapı süsleri elde edebilirsiniz.

bebek-odasi-kapi-susubebek-odasi-kece-kapi-susu

 

 

Kapı süsü yapımı ile uğraşacak zamanım yok ben kapı süsü satın almak istiyorum diyorsanız eğer o zaman kapı süsü modelleri ve sipariş vermek için tıklayın .

 

2 comments

  1. Siparişi nasıl seçeceğim eğer bu kısımdaysa
    Ece yazılı kapı süsünün fiyatı nedir ayrıca
    Harflerin renklerinde değişiklik yapılabiliyormu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir