Dermapen (Gençlik Kalemi): Pırıl Pırıl Bir Cilt

Ara 11

Dermapen (Gençlik Kalemi): Pırıl Pırıl Bir Cilt

Cildinizi kışa hazırlamak ve yenilenmesini istiyorsanız sizlere deneyimlediğim Dermapen (Gençlik Kalemi) uygulamasını tavsiye edeceğim. Nişantaşı’nda M-ONEP Güzellik Kliniğinde Dermatolog Seçil Uysal cildim için bu işlemi önerdi ve gerçekten memnun kalmış olarak ayrıldım. Birkaç gün sonra cildimdeki güzel gelişmeleri görünce de sizlerle paylaşmak istedi.

Dermapen, birçok uygulamaya göre çok kısa sürede olumlu etkilerini gösteriyor; cildinde büyük farkları kısa sürede yaşamak isteyenler için ekonomik, hızlı ve etkili,  ideal bir uygulama.  Gençlik kalemi (Dermapen) cildin hem içerden hem dışardan yenilenmesine sağlıyor. Uygulama,  kadın ve erkek herkese ve her cilde uygulanabilen bir yöntem. Üstelik Dermapen tedavi yöntemi, FDA tarafından da onaylanmış bir uygulama. Bu çok önemli bir nokta mutlaka uygulama yaptıracağınız cihaz ve işlemlerde FDA onayı olup olmadığını kendi sağlığınız için araştırın. Hiç birimiz bir şeylerin üzerimizde denenmesini ve sonunda onarımı çok zor ya da mümkün olmayan sonuçlar ile karşılaşmayı istemeyiz.

sivilce-izi-tedavisi-dermapen-genclik-kalemi-piril-piril-ciltPeki bu Gençlik kalemi tedavisi nasıl uygulanıyor ve ne kadar sürüyor? Uygulama 1-3 saat arasında sürüyor  ve uygulama sırasında dermatoloğun son derece özen göstermesi gerekiyor. Ayrıca uygulamanın yapıldığı yerin steril olması çok dikkat edilmesi gereken bir nokta.  Tedavi için kullanılan gençlik kalemi (dermapen), üst yüzeyi mikro iğnecikler ile kaplı ve gençlik kalemi deride gezdiriliyor. İğneler üst deride yüzlerce mikro kanalcıklar açıyor, mikro kanallar cilt tarafından yara var gibi algılanıyormuş ve cildimiz doğal yarayı iyileştirme esnasında olduğu gibi büyüme faktörleri olan, kollajen elastin ve hyaluranic asit yapımı tetikleyerek; sonuçta o bölgede cilt yenilenmesi meydana getiriyormuş. İğne deyince hepimizin ilk aklına gelen ilk soru acılı bir işlem mi? Acılı bir işlem değil, zaten uygulamadan önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik etkili krem sürülüyor.

Tedavi sonrası iyileşme ise çok kısa, hafif bir kızarıklık ve ödem oluşuyor bu da bir saat gibi bir sürede geçiyor. Yani sosyal yaşamı etkilemeyen bir uygulama. Sonuçlarını ise hemen görmeye başlıyorsunuz.

M-ONEP Güzellik Kliniğinde Dermatoloğu Seçil hanımdan uygulama öncesi işlem ile ilgili detaylı bilgi istediğimde kendisi uygulama  ile ilgili herşeyi güzelce anlatıyor. Sonrasında ise işleme geçtik işlem sırasında hazır bir dermatolog ile sohbet fırsatı bulmuş iken merak ettiklerimi sorarak ve yeni yeni bilgiler alarak zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.

Mikro iğneler, cilde uygulanan krem losyon serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini yaklaşık 200 kat arttırdığı da biliniyor. Büyüme ve faktörlü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilemesini sağlayarak uyaran ürünlerle kullanıldığında işlemin etkinliği artırmakta mümkün.

Dermapen (Gençlik Kalemi) uygulandığı bölgede kolajen üretimi yenilenip damarsal faaliyetler daha iyi çalışarak gelişiyormuş. Vücudun herhangi bir noktasında oluşan doku kaybı ya da farklı sorunlar yaşayan bölgelere rahatlıkla uygulanabiliyormuş ve yönteminin uygulandığı cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlayarak kısa sürede tamamlanıyormuş.

sivilce-kirisikilk-catlak-yara-izi-tedavisiYenilenen deri nedeniyle,  dermapen  (Gençlik kalemi) yöntemi birçok amaç için kullanılmaktadır. Gençlik kalemi, ciltteki kırışıklık, ince çizgilenmelerin tedavisi ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde, sarkma, göz ve çevresinde yaşanan problemler ( Morluklar ve torbalanmalar gibi) için, boyun bölgesi ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda, sivilce (akne) izlerinin tedavisinde, güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisinde, yara izleri (skar) tedavisinde, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi işleminde, çatlak gidermede ve saç kaybı ve kellik tedavisinde çok etkili bir şekilde kullanılabilmekte.

M-ONEP Güzellik Kliniği-Nişantaşı

www.m-onep.com

Telefon: 212-248 18 80

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir