Botoks ile Yüzünüzdeki Çizgilerden Kurtulun

Ağu 28

Botoks ile Yüzünüzdeki Çizgilerden Kurtulun

Uzun süredir birşeyler yazamadım. Kız kardeşimin düğünü vardı ve bu koşturmalar sırasında buraları biraz ihmal ettim. Tabi düğün öncesi biraz güzelleşmek gerekir diye düşündüm. Farkında olmadan kaşlarımı fazla çatıyorum ve bu nedenle kaş arasında iki çizgi oluşuyor. Aynı şekilde kaşlarımı kaldırıyorum ve alnımda da istemeden çizgiler oluşuyor. Ve buradaki kaslar bu harekete alışınca bir süre sonra daha fazla yapmaya başlıyorsunuz. Bu da çizgilerin giderek derinleşmesine neden oluyor. Bunlara bir çözüm bulmak gerekiyor tabi. En pratik ve hızlı çözüm ise tabi ki Botoks. Kaş arasına daha önce birkaç defa Botox yaptırdım ve sonucun nasıl olduğunu gayet iyi biliyorum. Eh bu defa doktorum Onep Estetik Cerrahi Kliniğinden Hakan Güney alın çizgilerine de yapalım dedi. Ben ağrı eşiği düşük olan ve iğneden korkan biri olarak itiraz etsemde denemeye karar verdim. Sonuç mu iyi ki denemişim.

Botoks, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süre engelleyen bir tür toksindir. Botoks’un etkisi kişiye göre değişim gösterse de 4-6 ay arasındadır. Fakat düzenli olarak yapıldığında daha uzun sürelerde etki göstermektedir. Botoks, alın çizgileri, kaş arası, göz kenarı çizgileri, burun kenarında oluşan tavşan çizgileri, özellikle sigara içen kişilerde oluşan dudak üst çizgileri, boyunda ve çenede meydana gelen çizgilenmeler, ve terleme (avuç içi, koltuk altı, ayak altı) sorunu için kullanılmakta. Bunun dışında Botoks, göz doktorları, nörologlar ve fizik tedavi doktorları tarafından çeşitli kas hastalıklarının tedavisinde kullanılan, bilinen bir yöntemdir. Son 15 yıldır da estetik amaçlı kullanımının yaygınlaşması ile adı daha fazla duyulmuştur.

Botoks yaptırmak için sadece 10-30 dakika gibi bir zaman ihtiyacınız var. Doktor ile görüşmeniz doktorunuz sonra size hangi bölgelerde ihtiyaç duyulduğunu söyleyecek ve sizde kararını verdiğinizde hemen uygulamaya geçilecek. Botoks öncesi herhangi bir anesteziye ihtiyaç yok. Hatta krem ile  yüzeysel uyuşturmaya bile gerek duyulmayan bir işlem. Peki uygulama yapılırken bir acı olacak mı? Ağrı eğişi düşük biri olan ben bile hayır diyorum. Sadece sinek ısırması gibi iğne batarken bir his oluyor ve hemen geçiyor.

Botoks enjeksiyonu için öncelikle doktorunuz kas hareketleri yaptırarak kasların hareket ettiği ve botoks enjekte edilecek olan bölgeleri işaretleyecek. Daha sonra çok ince uçlu bir iğne ile botoks’u işaretlediği noktalara belli miktarda enjekte edecek. Doktorun tecrübesi bu noktada çok önemli. Alın çizgisine rastgele verilen botoks yüzünden kaşları çok fazla kavislenmiş mimiklerini tamamen kaybetmiş kişiler görüyoruz.

Uygulama sonrası günlük yaşamınıza dönebilir, işinize gidebilirsiniz. Herhangi bir kızarma ve morarma olmuyor. 24 saat içinde etkisi görülmeye başlanıyor ve bir haftada tam etkisi oluşuyor. Bazen rötuş yapmak gerekebiliyor böyle durumlarda 1 hafta sonra rötuş gereken yerlere yeniden Botoks enjekte ediliyor. Botoks’un yapıldığı ilk 4 saat başınızı fazla öne eğmemeye, spor yapmamaya, hamam ve saunaya, duş almamaya, uygulama yapılan bölgeye masaj yapmamaya dikkat edin.

Botoks sonuçları nasıl oluyor diye merak edenler varsa aranızda onlar içinde Botoks yapılmadan önce ve sonra çekil fotoğraflarımı paylaşayım dedim.

botox

botox-tehlikelimi

 

Unutmayın güvenilir ve işin ehli doktorların elinde Botoks mucizeler yaratacak bir uygulama. Fakat yanlış bir bölgeye yapılan uygulama yada kötü botoks kullanımı kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle araştırmalarınızı iyi yaparak karar verin. Botoks ile detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir